Pierwsza wizyta u dietetyka – Twój plan żywieniowy idealny

Jak przebiega pierwsza wizyta u dietetyka?

Na pierwszą wizytę prosimy Ciebie o przygotowanie podstawowych informacji na temat Twoich nawyków żywieniowych. Ale co to właściwe oznacza?

Prowadzenie dzienniczka żywieniowego -ważna sprawa przed pierwszą wizytą!

Najlepiej, jeżeli od teraz zaczniesz prowadzić dzienniczek żywieniowy. To może być zwykły zeszyt lub notatnik. Na pierwszej stronie napisz – „Dzień pierwszy”. Podziel stronę na trzy kolumny. Małą, skrajnie lewą i nieco większą skrajnie prawą. Środkowa kolumna dzienniczka żywieniowego niech pozostanie najszersza. Pierwsza kolumna to miejsce na wpisywanie godziny (przybliżonej), środkowa – czytaj dalej, ostatnia – jest przeznaczona  na wpisywanie ilości.  Najważniejsze: zapisywać będziesz zawsze tuż przed lub tuż po zjedzeniu, nigdy na wieczór lub następnego dnia. A co będziesz zapisywać? Oczywiście wszystko, co wyląduje w Twojej buzi. Nie musi to być z dokładnością gramów. Wystarczy orientacyjna ilość. Przykładowy zapis:

g. 9:00 : chleb baltonowski –    1 kromka
                    żółty ser     -2 plastry
                    pomidor     -1/2 szt.

i tak przez tydzień… oczywiście zmieniasz nagłówek dla dnia. Przygotowaliśmy dla Ciebie nasz szablon Dzienniczka Żywieniowego.
Jeżeli masz więcej czasu na autorefleksję, dopisz – dlaczego zjadłeś to, co zjadłeś – np. do pracy wziąłem za mało jedzenia albo: zdenerwował mnie szef, sięgnąłem po czekoladę itp.

Jak dobrą dietę możemy Tobie zaoferować – to zależy od wielu czynników!

Tak naprawdę, to chcemy korygować Twoje błędy, uczyć Ciebie prawidłowych wyborów pod naszym nadzorem. Rozpisanie diety planu żywieniowego to ostateczność – kiedy widzimy, że rzeczywiście nie możemy poprawić stylu odżywiania.

Na podstawie dostarczonego dzienniczka oraz wywiadu postaramy się (wspólnie) na pierwszej wizycie określić cel dalszych spotkań.  Czy będzie to dieta z przyczyn zdrowotnych, złego samopoczucia lub z innych powodów? To okaże się po analizie dostarczonych danych i badania, które przeprowadzimy już w gabinecie.

Gorąco zachęcamy do wypełnienia jeszcze przed pierwszą wizytą darmowej interaktywnej ankiety on-line. Jeżeli będziesz mieć zeskanowane do formatu PDF badania laboratoryjne, karty informacyjne ze szpitali, Twój dzienniczek żywieniowy – będziesz mógł załączyć to wszystko w trakcie jej wypełniania. 

Twoja plan żywieniowy idealny zależy od tego, ile będziemy o Tobie wiedzieli!

Bardzo ważny jest dla nas Twój wywiad chorobowy, obciążenia rodzinne chorobowością, lista przyjmowanych leków, częstość ich przyjmowania oraz ich dawki.

Tworzony plan żywieniowy, Twoja nowa dieta, musi być  jak dobrze dopasowane ubranie

Nie możesz się z nią męczyć. Nie może uwierać, jak za ciasna koszula, przy każdym ruchu.  Na dietę musi Ciebie  stać. Produkty, z których przygotujesz dietę muszą  być w zasięgu możliwości zdobycia, przygotowania, przechowania. Zmiany muszą być trwałe – na całe życie – a przecież nie będziesz bazować na kilku otrzymanych przepisach do jego końca?!

To dlatego im bardziej się postarasz, im lepiej i dokładniej uzupełnisz dzienniczek oraz ankietę przed pierwszą wizytą u dietetyka,  tym lepiej dopasowany plan żywieniowy otrzymasz. My, układając nową dietę, przeanalizujemy Twoje złe nawyki żywieniowe i popełniane błędy. Podejmiemy starania, aby te błędy wyeliminować. Na zawsze.

Nigdy nie robiłeś badań? Nie musisz się martwić – współpracujemy z Diagnostyką!

Nie musisz wykonywać badań laboratoryjnych tuż przed wizytą, jeżeli nigdy ich nie wykonywałeś. To znaczy – bez pewnych podstawowych wyników badań nie możemy podjąć się współpracy, z uwagi na zaburzenia metaboliczne potencjalnie niebezpieczne dla życia lub zdrowia,  które musimy wykluczyć (lub o nich wiedzieć) przed rozpoczęciem współpracy. Jeżeli zatem nigdy nie robiłeś badań (lub długo ich nie robiłeś –  to jest powyżej 3 miesięcy) – po prostu przyjdź na wizytę. Atrakcyjnie skomponowane pakiety lub pojedyncze badania będziesz mógł zakupić na wizycie w gabinecie. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że wyniki trafiają elektronicznie do nas, a Ty z kolei, możesz wykonać badanie w dowolnym mieście i o (prawie) dowolnej dla Ciebie porze.

Pamiętaj, że nie ma dwóch identycznych planów żywieniowych. Każda wydana dieta jest niepowtarzalna, tak, jak Ty.

Dlatego przy pierwszym zamówieniu musisz uzbroić się w cierpliwość. Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych danych ułożenie planu żywieniowego trwa ok. 14-21 dni.

Przeczytaj o: nasze usługi premium, jak badamy, kolejne wizyty u dietetyka
Jeżeli zechcesz, to już teraz możesz wypełnić ankietę na wizytę z dietetykiem, on-line